Relax and watch your favourite sporting event in one of many comfortable booths, or simply chill at the bar and view one of our many large screens and impressive projector screens.
You can reserve a booth for you and your friends by calling 0121 643 5551 or for any other enquiries with regards to live sporting events.

LIVE SPORT THIS MONTH

 

October 2019

TUESDAY 1ST OCTOBER
17:55 REAL MADRID – CLUB BRUGGE
17:55 ATALANTA –SHAKHTAR
20:00 MAN CITY – DINAMO ZAREB
20:00 SPURS – BAYERN MUNICH

WEDNESDAY 2ND OCTOBER
11:15 NEW ZEALAND – CANADA (RUGBY WORLD CUP)
17:55 GENT – NAPOLI
17:55 SLAVIA PRAGUE – BORUSSIA DORTMUND
20:00 LIVERPOOL – RB SALZBURG
20:00 LILLE – CHELSEA

THURSDAY 3RD OCTOBER
11:15AM IRELAND – RUSSIA (RUGBY WORLD CUP)
17:55 BESIKTAS – WOLVES
17:55 AZ ALKMAAR – MAN UNITED
20:00 CELTIC – CFR CLUJ
20:00 ARSENAL – LIEGE

FRIDAY 4TH OCTOBER
10:45 SOUTH AFRICA – ITALY (RUGBY WORLD CUP)
19:45 BIRMINGHAM CITY – MIDDLESBROUGH

SATURDAY 5TH OCTOBER
9:00 ENGLAND – ARGENTINA (RUGBY WORLD CUP)
11:30 JAPAN – SAMOA (RUGBY WORLD CUP)
12:30 BRIGHTON – SPURS
12:30 FULHAM – CHARLTON
17:30 WEST HAM – CRYSTAL PALACE

SUNDAY 6TH OCTOBER
12:00 LIVINGSTON – CELTIC
14:00 SOUTHAMPTON – CHELSEA
16:30 NEWCASTLE – MAN UNITED

MONDAY 7TH OCTOBER
20:00 BOLTON – BLACKPOOL

TUESDAY 8TH OCTOBER
11:15 SOUTH AFRICA – CANADA (RUGBY WORLD CUP)

WEDNESDAY 9TH OCTOBER
10:45 WALES – FIJI (RUGBY WORLD CUP)

THURSDAY 10TH OCTOBER
19:45 RUSSIA – SCOTLAND (EURO 2020 QUALIFIER)
19:45 SLOVAKIA – WALES (EURO 2020 QUALIFIER)

FRIDAY 11TH OCTOBER
11:15 AUSTRALIA – GEORGIA (RUGBY WORLD CUP)
19:45 CZECH REPUBLIC – ENGLAND (EURO 2020 QUALIFIER)
19:45 IRELAND – FRANCE (EURO 2020 QUALIFIER)

SATURDAY 12TH OCTOBER
9:15 ENGLAND – FRANCE
11:45 IRELAND – SAMOA
14:00 GEORGIA – REPUBLIC OF IRELAND (EURO 2020 QUALIFIER)
17:00 DENMARK – SWITZERLAND (EURO 2020 QUALIFIER)
19:45 NORWAY – SPAIN (EURO 2020 QUALIFIER)
19:45 ITALY – GREECE (EURO 2020 QUALIFIER)

SUNDAY 13TH OCTOBER
9:15 WALES – URUGUAY
11:45 JAPAN – SCOTLAND
12:00 COVENTRY CITY – TRANMERE ROVERS
14:00 KAZAKHSTAN – BELGIUM (EURO 2020 QUALIFIER)
17:00 SCOTLAND – SAN MARINO (EURO 2020 QUALIFIER)
19:45 WALES – CROATIA (EURO 2020 QUALIFIER)

MONDAY 14TH OCTOBER
19:45 BULGARIA – ENGLAND
19:45 FRANCE – TURKEY

TUESDAY 15TH OCTOBER
17:00 FINLAND – ARMENIA
19:45 SWITZERLAND – ROI
19:45 SWEDEN – SPAIN

FRIDAY 18TH OCTOBER
19:45 CARDIFF – SHEFFIELD WEDNESDAY

SATURDAY 19TH OCTOBER
8:15 RUGBY WORLD CUP QUARTER FINAL
11:15 RUGBY WORLD CUP QUARTER FINAL
12:30 EVERTON – WEST HAM
12:30 BLACKBURN – HUDDERSFIELD
17:30 CRYSTAL PALACE – MAN CITY

SUNDAY 20TH OCTOBER
8:15 RUGBY WORLD CUP QUARTER FINAL
11:15 RUGBY WORLD CUP QUARTER FINAL
12:15 HEARTS – RANGERS
14:00 WIGAN – NOTTINGHAM
16:30 MAN UNITED – LIVERPOOL

MONDAY 21ST OCTOBER
20:00 SHEFFIELD UNITED – ARSENAL
TUESDAY 22ND OCTOBER
17:55 SHAKHTAR – DINAMO ZAGREB
17:55 ATLETICO MADRID – BAYER LEVERKUSEN
20:00 SPURS – RED STAR BELGRADE
20:00 MAN CITY – ATLANTA

WEDNESDAY 23RD OCTOBER
17:55 RB LEPIZIG – ZENIT ST PETERSBURG
17:55 AJAX – CHELSEA
20:00 GENK – LIVERPOOL
20:00 INTER MILAN – BORUSSIA DORTMUND

THURSDAY 24TH OCTOBER
17:55 SLOVAN BRATISLAVA – WOLVES
17:55 PARTIZAN BELGRADE – MAN UNITED
20:00 CELTIC – LAZIO
20:00 ARSENAL – GUIMARAES

FRIDAY 25TH OCTOBER
20:00 SOUTHAMPTON – LEICESTER

SATURDAY 26TH OCTOBER
9:00 RUGBY WORLD CUP QUARTER FINAL
12:30 MAN CITY – ASTON VILLA
12:30 SHEFFIELD WEDNESDAY – LEEDS
17:30 BURNLEY – CHELSEA

SUNDAY 27TH OCTOBER
9:00 RUGBY WORLD CUP QUARTER FINAL
12:00 SWANSEA – CARDIFF
12:15 ABERDEEN – CELTIC
14:00 NEWCASTLE – WOLVES
16:30 LIVERPOOL – SPURS